فرایند پذیرش مقالات

نحوه ارسال مقاله:

مقالات در نشریه مدیریت آب و آبیاری به صورت آن لاین (Online Submission) پذیرش می گردد.  

 نکات مهم:

 1 – ثبت نام کاربر: جهت ارسال مقاله ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید. گزینه مربوطه در منوی بالای صفحه قرار دارد.

2 – شناسه کاربری و رمز عبور: جهت ارسال مقاله، شناسه کاربری و کلمه عبور مورد نیاز می باشد، لذا در حفظ ایمیل ارسالی سامانه کوشا باشد. شناسه کاربری ایمیل نویسنده باشد. چنانچه کلمه عبور را فراموش کرده اید، گزینه "ورود به سامانه" در بالای صفحه را انتخاب کنید و روی گزینه "رمز ورود به سامانه را فراموش کرده ام!" کلیک کنید. چنانچه موفق یه دریافت رمز عبور جدید نشدید، با مدیر اجرایی نشریه مکاتبه نمایید. درضمن پس از ورود به سامانه می توانید در صفحه شخصی بخش ویرایش، کلمه عبور مورد نظر خود را درج نمایید.

3 – نحوه بارگذاری مقاله در سامانه: روی گزینه "ارسال مقاله" بالای صفحه کلیک کنید. مقاله به صورت فایل اصلی بارگذاری شود و شامل تمامی بخش های مختلف مقاله (چکیده، مقدمه، مواد و روشها، نتایج و بحث، پیشنهادها، نتیجه گیری، منابع مورد استفاده و چکیده انگلیسی) باشد. لطفا دقت بفرمایید شکل ها و جدول ها حتما داخل متن مقاله درج گردد. در متن مقاله هر جا به شکل و یا جدولی اشاره شد، شکل و یا جدول مربوطه بلافاصله پس از اتمام پاراگراف درج گردد. در چکیده فارسی و انگلیسی و نیز نام فایل اصلی، مشخصات و نام نویسندگان درج نگردد. بخش تشکر و قدردانی در بررسی اولیه درج نگردد. نام فایل اصلی، عنوان انگلیسی مقاله باشد.

 پیش از بارگذاری فایل دقت فرمایید: 

- دقیقاً یک فایل از نوع «متن اصلی مقاله» آپلود کنید.

- توجه کنید فایل مقاله، بدون ذکر نام و آدرس نویسندگان الصاق شود.

- لطفاً فقط فایل‌هایی که نام انگلیسی دارند را آپلود کنید. فایل‌هایی که نام آن‌ها فارسی باشد، داوری و پذیرفته نخواهند شد.

- فایل از نوع «متن ضمیمه» به داور یا داوران نمایش داده نخواهد شد.

نکته مهم: کاربرانی که برایشان نقش داور در سامانه تعریف شده است، پس از ورود به سامانه در صفحه شخصی {سمت چپ}، می توانند نقش خود را به نقش "داور" تغییر دهند. 

 

4 - بررسی اولیه: مقاله پس از ارسال، ابتدا برای مدیر اجرایی نشریه جهت بازبینی اولیه ارسال خواهد شد. تنظیم مقاله طبق فرمت موجود در سایت و همچنین مطالعه دقیق صفحه "راهنمای نویسنده" جهت رفع اشکالات احتمالی، به عهده نویسنده مسئول مکاتبات است و تذکر نکته به نکته موارد خواسته شده توسط کارشناس برای تمامی مقالات ارسالی امری غیرممکن است. به دلیل بارها مشاهده موارد مشابه، بابت عدم همکاری برخی نویسندگان، مقاله مدتها در مرحله بازبینی اولیه می ماند. لذا خواهشمند است حتما پیش از ارسال مقاله، فایل راهنمای تهیه مقاله موجود در سایت را دقیق مطالعه نموده و موارد ذکر شده در صفحه "راهنمای نویسنده" را کامل رعایت نمایید. دانلود یکی از مقالات به چاپ رسیده در سایت می تواند جهت الگو به نویسنده کمک کند، با این تفاوت که در مقاله ارسالی جهت داوری، نام و مشخصات نویسندگان و همچنین بخش تشکر و قدردانی حذف شود. به غیر از موارد ذکر شده، تمامی موارد مشابه می باشد. 

مقاله پس از تایید کارشناس نشریه در بازبینی اولیه در وضعیت {در حال داوری} قرار می گیرد. در صورت تایید سردبیر، به کارتابل یکی از دبیران تخصصی نشریه و سپس برای داوران تعیین شده ارسال خواهد شد.

  

نکته بسیار مهم: مقاله تنها یک بار با یک کد رهگیری مشخص برای نشریه ارسال گردد، لذا از نویسنده مسئول مکاتبات خواهشمند است پس از دریافت نظرات داوران جهت بارگذاری مجدد مقاله تصحیح شده، به هیچ وجه مقاله را به عنوان یک مقاله جدید با کد رهگیری مجزا ارسال نکنند زیرا سوابق با کد رهگیری اصلی قابل دسترسی است و مقاله جدید مجدد در مرحله داوری قرار خواهد گرفت. همچنین از ارسال فایل مقاله از طریق ایمیل به کارشناس و یا سردبیر خودداری گردد.

نکته بسیار مهم: هیچ فایلی خارج از سامانه کاربرد و اعتباری ندارد لذا از ارسال مقاله در مرحله بررسی اولیه و نیز اصلاح پاسخ داوران به ایمیل نشریه خودداری فرمایید.

5 – نحوه پی گیری مقاله: پس از گذشت یک و نیم ماه از تایید کارشناس و پذیرش اولیه مقاله، چنانچه مقاله در وضعیت {در حال داوری} قرار داشت و پاسخی دریافت نشد، ایمیل پی گیری برای کارشناس ارسال نمایید:

abujournal@ut.ac.ir

در صورتی که نویسنده از تخصیص عنوان مقاله در این نشریه اطمینان ندارد، حتما قبل از ارسال مقاله، عنوان مقاله را به سردبیر نشریه ایمیل نماید و پس از تایید سردبیر، نسبت به ارسال مقاله اقدام نمایند:

banihabib@ut.ac.ir

 اشکالات متداول در مقالات ارسالی

نام فایل نهایی مقاله (Word)، به اشتباه نام نویسندگان و یا مشخصات آنها است. نام فایل اصلی مقاله، عنوان انگلیسی مقاله باشد.

نویسنده از راهنمای تهیه مقالات قدیم استفاده می کنند که قابل قبول نیست. راهنمای تهیه مقاله به همراه فایل تعهد در سایت قابل دسترسی می باشد.

فایل های ارسالی بیش از 2 فایل است و چند بار به صورت Word و Pdf بارگذاری می گردد که در این صورت قابل پذیرش نیست. یک فایل اصلی نهایی (متن مقاله) از نوع فایل نهایی و فرم تعهد تکمیل شده به عنوان فایل ضمیمه بارگذاری شود.

نویسنده به اشتباه مقاله را چند بار بارگذاری می کند و یک مقاله با کدهای رهگیری متفاوت در سایت قابل دسترسی است که قابل قبول نیست. تنها یک بار باید مقاله را بارگذاری کنند. در صورت بروز اشتباه، برای کلیه مقالات موجود باید اعلام انصراف کنند. تنها یک مقاله (با یک کد رهگیری مشخص) برای کارشناس ارسال گردد.

اشکال و فرمول ها ناواضح است و یا جداول طبق فرمت تهیه نشده اند. اشکال و جدول های مقاله باید طبق فرمت نشریه واضح باشد تا در نسخه چاپی و همچنین انتشار الکترونیکی (فرمت Pdf) قابل مشاهده و واضح باشد.

در متن مقاله در اکثر موارد، نحوه رفرنس دهی طبق راهنمای تهیه مقاله نیست. دانلود یکی از مقالات منتشر شده موجود در سایت می تواند به عنوان الگو مفید باشد.

کلمات کلیدی انگلیسی معادل دقیق کلمات کلیدی فارسی باشد و به ترتیب حرف الفبا در زیر چکیده درج گردد. کلمات کلیدی حداقل 5 عدد باشد. کلمات کلیدی فارسی از الف تا ی و کلمات کلیدی انگلیسی از A تا Z تایپ شود.

       

در صورت داشتن سوال و بروز هر گونه اشکال، با مدیر داخلی مکاتبه نمایید:

jwim@ut.ac.ir 

خواهشمند است از ارسال ایمیل به سردبیر و اعضای هیات تحریریه، پی گیری حضوری یا پی گیری از طریق اساتید و دانشجویان محترم پردیس جدا خودداری فرمایید.